
Vmprok
jjeli lnyek. Valsznsthet, hogy a kezdetekkor klnll fajt alkottak az emberektl, mint ms varzslnyek, azonban a trtnelem folyamn keresztezdtek fajunkkal.
Nem ismernk biztos tmpontot.
Szaporods:
A „kr” tvltozssal s nemzssel egyarnt tovbb vihet. Kt vlfajt klnbztetjk meg:
I. Amikor embert „fertznek” meg: A vmpr iszik ldozatbl, majd sajt vrt jutatja a szervezetbe. Ezek utn nem kell mst tennie, mint meglni addig, ameddig a vr ki nem rl az ember szervezetbl. Az ember egy teljes nappalon t holt marad, de amint leszll az j maghoz tr. Tovbbra is emberi tulajdonsgokkal br, gy msknt kell megoldani az els vadszatot. Rendszerint a vmpr mellette marad, s megitatja.
Ekkor megkezddik az tvltozs.
Az talakuls folyamata hossz s fjdalmas rkba telik, azonban a tllk arnya csekly. Legtbben el sem jutnak az talakuls vgig.
II. Nemzssel: Ebben az esetben egy vmpr pr gyermekt rtjk. A sors klns fintoraknt a vmproknak egyetlen igaz prja lehet, s csak is ekkor, ettl a szemlytl foganhat gyermekk, gy ht a vmpr terhessgek alighanem a legritkbb kategrikba sorolhatk.
A vmprterhessget ltalban mg az els fzisokban megszaktjk, hiszen a nk s gyermekek hallozsi arnya kb. 90%t teszi ki a terhessgeknek.
A gyermek kihordsa jval hosszabb, mint az embereknl. A feljegyzsek alapjn 9 teljes vet vesz ignybe, ami alatt a gyermek parazitaknt l anyjban. Tpanyagokat, tudst, vrt s mgit, egyszval mindent elsajtt, amit szlje birtokol.
A nk az els fzisig, ami terhessgk egy harmadt teszi ki, mindssze kimerltek, vrszomjasabbak az tlagnl, azonban a 3 v utni idszakot knszenvedsknt lik meg. Ebben az intervallumban prjukbl tpllkoznak. A fnyre klnsen rzkenyek, gy csak jszaka mozoghatnak, de tbbnyire a 6 vet biztonsgos helyen vszelik t.
A szls kiszakadssal trtnik. A terhessg alatt materializldott burokkal egytt jn vilgra.
A burok feladata szletsig minden vr s tpanyag elnyelse. A tpllkot tdolgozza s tovbbtja a babnak s anyjnak egyarnt, ezrt a szls risi kockzattal jr az desanyra nzve.
A szletett vmprok:
A szlets pillanatban aprk, egy koraszltt, kb. 6 hnapos csecsemnek felelnek meg. Fejldsk tbbnyire emberi.
Tpllkuk: vr.
A gyermekek gyengk s sebezhetek, amg el nem rik a felntt kort. Nem kpesek egyedl vadszni, szemfogaik nem hzdnak vissza. Brk spadt, leginkbb aprk s trkenyek.
A felntt korba lps, ismeretlen. Akadtak, akik gyermeki testben ragadtak, msokat ids korban rt utol az tvltozs, mgis tbbnyire a beteljesedssel fgg ssze.
Ha a mgijuk elri a betltekezst, hossz, knokban bvelked rk alatt lpnek a felntt korba, ami magval hozza az rkltet s a serdlst, ugyanis a vmprgyermekek kptelenek a szeretkezsre az tvltozsig.
letmd:
letmdjukat kt kln kategriba soroljuk:
I. Kolonilis:
Azok a vmprok tartoznak a kategriba, akik fajtrsaikkal egy kzssgben lnek. Letelepedtek.
Akadnak kzttk olyan csoportok, akik gynevezett „fszek”-be tmrlnek. Tbbnyire az ilyen egyttls agresszv s vad termszettel prosul. Rendszerint vgeznek ldozatukkal, azonban csak a fszek hatkrben garzdlkodnak.
Ismert kolnik:
Salemen kt f kolnit tartunk szmon. Az egyik az gy nevezet „szimbita” csoport, akik egy „fszek”-ben lnek ugyan, azonban egyms vrn lnek. A beszerzk – nhny fiatal tag – reszortja, olykor frissteni a vrllomnyt. Klns csoportjukban a legfiatalabbak is tbb szz vesek. Elklnlsk miatt szinte semmit nem tudunk rluk, mindssze egyedi ismertetjket, a kollektv emlkezetk csodjt.
A msik kolnia az agresszorok csoportjt alkotja. Vadsz np, fknt fiatal vmprokbl.
II. Nomd:
A vndorl vrszvkat, akik nem telepednek le, nomdoknak nevezzk. k a leginkbb emberi vmprok. Salemen kvl l tbbsgk, emberekkel krlvve. Azonban Salem s a klvilg kztt is mozognak.
Ktelk:
A feljegyzsek szerint minden vmprnak van egy elrendeltetett prja. Hossz letk sorn r akadhatnak az igaz szerelemre, amely a legszorosabb ktelkkel br. Szerelmk sosem csitul. Ha a prjuk meghal, fizikai knokat lnek t, legtbben azonnal kvetik, megint msok sosem vlasztanak j prt az igazi utn.
|